"Szeryf" Honorowym Członkiem PTTK !

Rechtór

18.11.2017 r.

 

"Szeryf" Honorowym Członkiem PTTK !

 

I stało się !

Po wielkiej batalii jaką rozpoczęliśmy w początkiem ubiegłego roku założyciel naszego klubu i jego pierwszy i długoletni przewodniczący "Szeryf" Władek Sosna oficjalnie otrzymał przyznane przez XIX Walny Zjazd PTTK najwyższe wyróżnienie jakim PTTK dysponuje: tytuł Honorowego Członka PTTK. Odbyło się to w sali koncertowej Szkoły Muzycznej na Miscellaneach Cieszyńskich, jakie co roku organizuje Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy naszym Oddziale PTTK. Nota bene taką formę kształcenia, która później przerodziła się w prawdziwy cykl sesji popularno - naukowych przed laty wymyślił i tym, trochę tajemniczym tytułem obdarzył właśnie Władek Sosna - wówczas członek zarządu Koła odpowiedzialny za sprawy szkolenia.

Teraz, po latach historia zatoczyła koło i na Miscellanea przybył specjalnie kol. Roman Bargieł - wiceprezes ZG PTTK, aby wręczyć rzeczone zaszczytne wyróżnienie. Były łzy wzruszenia, gorące życzenia i kwiaty. Działo się to w obecności wielu znamienitych gości, braci przewodnickiej z całego województwa (i nie tylko) oraz przedstawicieli Ondraszka, którzy na tą okazję przybyli w strojach organizacyjnych.

Ponadto wręczono również wiele innych wyróżnień zasłużonym członkom cieszyńskiego Oddziału PTTK i to zarówno przyznanych przez ZG PTTK, wojewódzkich jak też i lokalnych.

Po tym miłym wstępie rozpoczęła się sesja której osią przewodnią był temat "Kompozytorzy Ziemi Cieszyńskiej". Była to prawdziwa uczta dla ducha, gdyż poszczególne tematy były okraszone występami znanego chóru "Harmonia", koncertem fortepianowym oraz świetnym filmem dokumentalnym. A na zakończenie zwiedziliśmy z przewodnikiem zakamarki byłego pałacu Habsburgów, w których wnętrzach funkcjonuje obecnie szkoła muzyczna.

Rechtór-zbyś