Wielka Wystawa Jubileuszowa Ondraszka

Rechtór
4.11 - 2.12.2016r.
Wielka Wystawa Jubileuszowa Ondraszka
 
Klub przy współpracy z Muzeum Śląska Cieszyńskiego zorganizował wystawę jubileuszową w muzealnej sali wystaw czasowych  "Piwnica" przy ul.Regera. Można tam zobaczyć i dotknąć historii klubu : zbieranych przez lata pamiątek ,trofeów, dokumentów i afiszy. Można zaglądnąć do 15 tomów kronik obejmujących lata 1952-2015, można też prześledzić rowerowe trasy Ondraszków od lat 60-tych XX w. po 2015r. W gablotach i na tablicach wystawiono osobiste trofea klubowiczów, publicystyczne dokonania założyciela klubu Szeryfa Wł. Sosny, pamiątki z wypraw rowerowych obu dotychczasowych prezesów   klubu: A.Słoty - Jędrusia i Z.Pawlika - Rechtora. Można zapoznać się  z kierunkami  zagranicznych rowerowych destynacji klubu, a także podziwiać   niektóre z trofeów i dokumentów ilustrujących współpracę PTTS-u "Beskid Sląski" w Rep.Czeskiej z Ondraszkiem. Osobno zaprezentowano  pamiątki niedawnej z Wielkiej Gali  Jubileuszowej klubu, która odbyła się dnia 5.11.2016r.
W kolejnym  pomieszczeniu można  prześledzić historię rowerowych konstrukcji od 1880 r (angielski bicykl), przez lata międzywojenne tj. produkty fabryk zbrojeniowych Polski i Czechosłowacji, rowery epoki PRL-u : Bałtyk i Ukraina, po współczesny model trekkingowy.
Zwiedzający są jednocześnie członkami jury konkursowego wystawy fotograficznej "Jubileusz Ondraszka w obiektywie", w której zgłoszone 92 prace  są  tu zaprezentowane. Przywilejem jury jest głosowanie na najciekawsze z nich.
To wszystko jeszcze można zobaczyć na własne oczy. Lecz jeżeli ktoś nie zdąży tego zrobić do dnia 2.12.2016r. (włącznie), to  pozostanie mu wyłącznie oglądanie  tych wszystkich dziwów na załączonych fotografiach.