Komunikat w sprawie ścieżek rowerowych

Rechtór

15.09.2009

Minęło już więcej niż dziesięć lat gdy Stowarzyszenie Euroregion Śląsk Cieszyński-Tešinske Slezsko wytyczyło na terenie Ziemi Cieszyńskiej ok. 230km oznakowanych tras rowerowych. Odbyło się to wówczas bez konsultacji z naszym środowiskiem, więc na przebieg oraz ich oznakowanie nie mieliśmy żadnego wpływu. Jednak zostały one wykonane z myślą o nas - szerokiej rzeszy turystów preferujących aktywny sposób wypoczynku i chcących poznać własną "małą ojczyznę" przy czym środkiem do realizacji tego celu jest dla nas właśnie turystyka kolarska.

Po latach użytkowania tych tras rowerowych na pewno każdy ma już bagaż doświadczeń. Pewnie niejednokrotnie denerwowaliśmy się kiedy oznakowany szlak nagle się nam urywał, czy też tonęliśmy w błocie na rowerowej ścieżce. Niejednokrotnie pochylaliśmy się też nad zniszczoną tabliczką kierunkową zastanawiając się co ma oznaczać, czy też próbowaliśmy odczytać cokolwiek z zasmarowanej sprayem mapy.

Obecnie - zgodnie z oświadczeniem przedstawiciela Euroregionu - wykonawcy i administratora tych tras wiemy, że w przyszłym roku szlaki zostaną poddane gruntownej rewitalizacji, a nasz klub zostanie poproszony o wydanie opinii na temat stanu oznakowania oraz efektywności wykorzystania możliwości terenowych. W ten sposób jawi się przed nami - użytkownikami ścieżek rowerowych - szansa, aby mieć wpływ na ich jakość oraz przejrzystość.

W naszym, dobrze pojętym interesie uprzejmie prosimy o przesyłanie na adres klubu wszelkich uwag i informacji o zauważonych mankamentach czy też propozycjach korekty przebiegu niektórych odcinków. Zaznaczamy, że nie chodzi tu o wytyczanie nowych tras, lecz o optymalizację przebiegu tych, które już są w terenie wyznaczone. Wszelkie uwagi zostaną przez zarząd klubu wnikliwie przeanalizowane i przesłane do administratora.

MASZ JEDYNĄ I NIEPOWTARZALNĄ SZANSĘ BEZPOŚREDNIEGO WPŁYWU NA TO, ABY OZNACZONE ŚCIEŻKI BYŁY CZYTELNE I ATRAKCYJNE, A KORZYSTAJĄCY Z NICH BYLI W PEŁNI ZADOWOLENI.

LICZYMY NA TWOJĄ POMOC.

Wszelkie informacje prosimy przesłać na adres: 
Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" 
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział "Beskid Śląski" 
Ul. Głęboka 56 43-400Cieszyn 
lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

za zarząd klubu