Wystawa promująca działalność Ondraszka

Rechtór

9.12.2008

9 grudnia 2008r, Hotel Liburnia w Cieszynie.

Wszystko zaczęło się od telefonu p.B.Kłosowskiej ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie, która zaprosiła przedstawicieli klubu do udziału w konferencji aby zreferować pożytki dla zdrowia płynące z uprawiania aktywnej turystyki kolarskiej. Dnia 7.XI.2008 w obszernej sali narad Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja pn "Profilaktyczne, wychowawcze i społeczne znaczenie ruchu - przegląd dobrych praktyk". Ondraszka reprezentowali: Alicja i Zbyszek Pawlik. Uczestnicy konferencji w swych wystąpieniach opisywali pozytywne znaczenie ruchu. Byli tam lekarze, spece od nordic-walkingu, eksperci od rehabilitacji, gerontologii a także szefowie cieszyńskich turystycznych stowarzyszeń. Mój referat opisywał turystykę rowerową widzianą w różnych aspektach i to zarówno z płynących z niej pożytków jak i zagrożeń. Pełny tekst został zamieszczony na stronie internetowej.

Wystawa, którą wspólnie z Alicją i Krzysiem Ochmanem przygotowaliśmy, była niejako pokłosiem powyższej konferencji. Prezentowały się na niej stowarzyszenia, które ruch i profilaktykę zdrowia mają niejako wpisane w swoją działalność. Hasłem przedsięwzięcia było: "Forum Inicjatyw za rok 2008 - Powiatowy Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia". Wystawa odbyła się w ciekawych, a mnie zupełnie nieznanych wnętrzach hotelu Liburnia. Wystawcy dopisali, natomiast publiczność - wręcz odwrotnie. Jak się okazało (zgodnie z zamierzeniem organizatorów) to wystawcy mieli być również publicznością. Pomysł dość oryginalny.

A nasze stoisko? Wg mojej oceny wypadło całkiem dobrze. Można było podziwiać zarówno prezentowane przedmioty jak i samych prezenterów - zwłaszcza, że byli odziani w nowe klubowe kurtki. Jeżeli nie wierzysz - spójrz na zdjęcia.