Zebranie sprawozdawcze Koła nr 8 i klubu za rok 2022

Rechtór

20.01.2023 r.

 

Zebranie sprawozdawcze Koła nr 8 i klubu za rok 2022

 

Początek nowego roku to czas podsumowania tego co było i planowania tego co będzie. W PTTK nie jest inaczej, bowiem wszystkie jednostki organizacyjne prowadzą właśnie zebrania sprawozdawcze. Na tej fali podążając Ondraszek również zaplanował spotkanie, tradycyjnie rzec można w sali SM Cieszynianka. Niestety z drugiej strony jest to też czas przeróżnych infekcji co się odbiło na frekwencji. Obecnych było nas bowiem 29, co na ogólną liczbę 68 członków daje dość marną frekwencję na poziomie 40%, a zatem zebranie przeprowadzono w II terminie. Wobec absencji "etatowej" prowadzącej "Czornej" spotkanie poprowadził "Bystry" J.Rezmer, ale nim się to stało przywitałem obecnych, w tym naszych gości w osobach: Władysław Kristen z PZKO, Robert Wałaski z PTTS-u oraz Zbigniew Huczała z PTTK. W zadumie wspomnieliśmy też na zmarłych w roku ubiegłym: P.Nowaka, H.Lincer i O.Santariusa.

Zapowiedzianą niespodzianką były książki Władysława Sosny ofiarowane przez E.Sosna "Szeryfową"... oraz zaproszenie na koncert. I to nie byle jaki, ale najprawdziwszy "koncert Jankiela" w interpretacji Wł.Kristena. Ten fragment "Pana Tadeusza" Władek opanował w sposób doskonały i bardzo ekspresyjnie nam go przedstawił.

Teraz zebranie potoczyło się zwykłym torem. Nastąpiły sprawozdania prezesa, skarbnika, Komisji Rewizyjnej oraz referatu TRW. W tzw. międzyczasie wybrano Jury w składzie Krysia "Druhna" oraz Andrzej "Ziołowy", którzy zbierali karty konkursowe na najciekawsze klubowe wydarzenie w roku sprawozdawczym. Prezes O/PTTK Z.Huczala po krótkim wprowadzeniu wręczył odznaki za długoletnią przynależność do PTTK. I tak: "25 lat w PTTK" otrzymał Józek: Niezłomny", a "50 lat w PTTK" odebrał Wł.Nowak. Do tych odznak byli nominowani również "Baśka" i "Skryba" Nowakowie, ale z powodu ich absencji do wręczenia nie doszło. Mocno archiwalny dyplom (z 2014r!) za zajęcie I miejsca w klasyfikacji długodystansowca sezonu w końcu trafił do H.Nowaka, a dyplom O/PTTK "Za pomoc i współpracę" odebrał R.Wałaski. A.Sorkowicz wręczył z kolei odznakę "Szlakiem Orlich Gniazd" 7 uczestnikom rajdu rowerowego po Jurze, a szef TRW P. Hamera wręczył "Ośce" i "Bystremu" zdobytą kolekcje odznak w tym KOT "Za wytrwałość".

Zrozumiałe emocje wzbudziło rozstrzygnięcie obu klubowych konkursów.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi Alicji "Czornej", która zebrała niezbędne dane w autorskiej tabeli w systemie Excel okazało się, że najaktywniejszymi są:

  1. miejsce Aleksander Sorkowicz "Olo" - 91 pkt
  2. miejsce Zbigniew Pawlik "Rechtór" - 88 pkt
  3. miejsce Leszek Szurman "Wędrowniczek" - 75 pkt
  4. miejsce Jarosław Rezmer "Bystry" - 74 pkt
  5. miejsce ex e quo Beata Szarzec "Szykowno" i Jadwiga Rezmer "Ośka" - 65 pkt

Uczestnicy zebrania za najciekawsze wydarzenia 56 sezonu uznali:

  1. miejsce I robotniczo-chłopska jajecznica Biłko-Holisz "Roztrzapka" - 87 pkt
  2. miejsce zakończenie sezonu kolejkowo nad jeziorkiem Ton Jadwigi i Jarka Rezmerów "Ośki" i "Bystrego" - 61 pkt
  3. miejsce W klasztorze i na rowerze Jadwigi i Jarka Rezmerów "Ośki" i "Bystrego" - 60 pkt
  4. miejsce ondraszkowa wigilijka Basi Toman "Apanaczi" - 58 pkt
  5. miejsce wyprawa Sudety na Śnieżnik Andrzeja Słoty "Jędrusia" i Basi Toman"Apanaczi" - 56 pkt

Wymienieni (oprócz "Wędrowniczka" który gdzieś powędrował, i nie był obecny) odebrali okolicznościowe dyplomy, a za miejsca I-III również i nagrody książkowe z bogatego zbioru Wł.Sosny.

Następnie omówiono propozycje na tegoroczny sezon: Z.Pawlik omówił te Ondraszkowe, a R.Wałaski z PTTS-u.

W wyborach jawnych jednogłośnie delegatami klubu na KNAK w Warszawie wybrano "Bystrego" oraz "Rechtora".

Ostatnim punktem obrad była dyskusja. Pojawił się pomysł optujący za organizacją wycieczek kolarskich z zacięciem sportowym, co miałoby przyciągnąć do klubu młodszą generację. Zastanawiano się też nad skutecznością akcji promocyjnych klubowe pomysły, a przy okazji dodano, że należy również informować o terminach prelekcji, jakie są realizowane przez członków Ondraszka.

Na tym zebranie szczęśliwie zakończono. Należy jeszcze dodać, że przez cały czas na ekranie przewijał się zestaw zdjęć ilustrujących wydarzenia omawianego sezonu przygotowany przez Piotra "Paparazziego", Irena "Kociak" prowadziła sklepik ze sklerotnikami, a skarbnik Basia "Apanaczi" zbierała składki i wydawała znaczki organizacyjne.

Z kronikarskiego obowiązku dodam jeszcze, że nieformalne podsumowanie zebrania odbyło w rest. Konczakowski, gdzie Łukasz "Śmieszek" dzięki swoim koneksjom zarezerwował przytulną niewielką salkę.

A teraz pozostaje tylko zaczekać na wiosnę i zrealizować to, co zostało zapowiedziane.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór-Zbyś