Klubowa wigilijka Ondraszka 2021

12.12.2021 r.

 

Klubowa wigilijka Ondraszka 2021

 

Pod koniec każdego roku zawsze następuje niezwykłe spiętrzenie spraw i czynności do załatwienia. Mycie, sprzątanie, gotowanie i świąteczne porządki. Absorbują nas teraz niewytarte kurze, potrawy bez których nie wyobrażamy sobie świąt, sklepy kuszące i wciskające nam rzeczy, bez których nie możemy się obyć. I tutaj, pośrodku tego narastającego szaleństwa Apanaczi - Basia zaprosiła wszystkich na wyspę. Na wyspę szczęśliwości, gdzie było ciepło, miło i przyjemnie, i gdzie nikt się nie śpieszy. Tą wyspą - przystankiem w codziennym biegu była tradycyjna wigilijka, która odbyła się w niedzielę w lokalu "U Jozefka" w Boguszowicach. Przy świątecznie udekorowanym stole zebrało się coś ponad dwudziestu biesiadników, w tym klubowicze, osoby towarzyszące oraz goście wieczoru. Na wstępie wspomnieliśmy klubowych przyjaciół co już od nas na zawsze odeszli, złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne i noworoczne życzenia oraz zjedliśmy serwowane tradycyjne wigilijne potrawy. Do tego niżej podpisany wraz z Afi dołożyli jeszcze wino i ciasteczko dzieląc się radością powitania na świecie kolejnego - już siódmego wnuka. Wnuczka Maja urodziła się bowiem 4 dni wcześniej (08.12) w rodzinie naszego klubowicza Justyny Gorczyca. Był też czas, aby złożyć urodzinowe życzenia niedawnym solenizantom: Włodkowi z Bielska oraz Niezłomnemu Józkowi. Treścią tego miłego wieczoru było śpiewanie kolęd, w czym akompaniowała nam p. Ewa utalentowana skrzypaczka, nasz gość specjalny. Drugim gościem wieczoru był kol. Paweł Kliś z Bielska-Białej, który zaprosił wszystkich na wyprawę do egzotycznego Wietnamu. Przedstawił bardzo interesującą ilustrowaną slajdami prelekcję, stworzoną na bazie swojej niedawnej podróży po tej części Azji. Odwiedził nas też Mikołaj - Włodek, który z własnej inicjatywy obdarzył wszystkich drobnymi upominkami. W koszyku prezentów znaleźliśmy również kalendarzyki - sklerotniki z klubowym programem działania na cały przyszły rok. Na zakończenie podzieliliśmy się radosną wieścią zajęcia II lokaty w konkursie Osobowość Ziem Górskich, do którego aplikowało nasz klub Starostwo Powiatowe. Jarek Bystry zaprezentował dyplom oraz okazały puchar - kufel otrzymany na uroczystej gali w dniu wczorajszym.

A jako, że w miłej i serdecznej atmosferze czas szybko płynie niepodziewanie zrobiło się późno, był już czas najwyższy, aby wrócić do codzienności. Lecz niż się rozeszliśmy, podziękowaliśmy gorącymi brawami animatorce tego wydarzenia - naszej Basi oraz obu gościom specjalnym.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór - Zbyś