Pogrzeb "Seniorka"

Rechtór

15.10.2020 r.

 

Pogrzeb "Seniorka"

 

Ze smutkiem donoszę, że dnia 15.10.2020r. na cmentarzu ewangelickim w Wiśle odbył się pogrzeb naszego klubowego kolegi "Seniorka" śp. Adama Poloczka. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyli Mu również Ondraszki: Kazik "Gwarek", Kazia "Roztomiło", Heniu "Miodzio" i Jasia "Afi". Delegacja była w naszych klubowych polarach, więc pastor nas zauważył, publicznie dziękując za udział w tej smutnej uroczystości. Adaś "Seniorek" wpisał się do klubu już jako emeryt, lecz swoją witalnością, kondycją oraz pogodnym usposobieniem zaskoczył nas i zaskarbił naszą przyjaźń. Uczestniczył w wielu Ondraszkowych wydarzeniach. Pamiętam np. udział w wymagającym kondycji rowerowym przejeździe z Grodźca do Żywca przez przeł. Karkoszczonka nie był dla Niego większym problemem. Byliśmy też zapraszani na Jego kolejne urodziny, w tym hucznie obchodzoną "80-tkę" w "Merlinie" w Bażanowicach. Później, gdy z racji wieku i chorób rower poszedł "w odstawkę" zamieszkał w Domu Seniora "Eben-Ezer" w Dzięgielowie, również staraliśmy się go odwiedzać, i to zarówno podczas rowerowych wypraw, jak i w klubowych delegacjach. Te spotkania przynosiły Jemu i nam wiele radości. W listopadzie byłby obchodził swoje 88 urodziny....

Drogi "Seniorku" odpoczywaj w spokoju.

Pozostaniesz w naszej pamięci.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Gwarek]

 

Rechtór-Zbyś