Klubowe spotkanie opłatkowe - 2019

Rechtór

15.12.2019 r.

 

Klubowe spotkanie opłatkowe - 2019

 

Cicha noc... święta noc... nadchodzi czas szczególny dla każdego z nas. Czas radości z narodzonego w Żłóbku małego dziecięcia, czas spotkań w blasku choinki i rozpakowywania prezentów uwielbianych przez małych i dużych.

Jednak aby się to stało, chyba w każdym domu obecnie panuje nerwowy rozgardiasz przygotowań. Dobrze się stało, że na tą ostatnią w roku klubową propozycją zainteresowało się spotkaniem i przyszło ponad 20 Ondraszków i sympatyków. Oznacza to bowiem, że w tym czasie wytężonych przygotowań, aby na Boże Narodzenie wszystko wypadło jak powinno, jednak znaleźli jeszcze trochę czasu dla przyjaciół. Wynikające z dawnej tradycji spotkania przy wigilijkowym stole mają swój wymiar symboliczny, inny niż wszystkie pozostałe klubowe propozycje.

Nie chodzi tutaj bowiem o podsumowanie kolejnego minionego sezonu kolarskiego, lecz o podtrzymanie tego, co powinno nas wszystkich łączyć, czyli radości ze spotkania i dzielenia się chwilą w gronie przyjaciół. A to wszystko w oprawie świątecznie udekorowanej sali, przy tradycyjnych potrawach i kolędach.

O to pierwsze zadbała - jak zwykle z wrodzoną perfekcją Apanaczi, od dawna Mistrz Ceremonii spotkań opłatkowych oraz kuchnia Stowarzyszenia "Być Razem" przy ul. Wałowej, gdzie miało miejsce nasze spotkanie. Program był bogaty, a rybka z sałatką i barszcz były wyśmienite.

Oprawę muzyczną nadał całości nasz nieoceniony gitarzysta Józek Kożusznik, przy wsparciu Gwarka. Wystąpił również "chórek jednego wieczoru" w składzie: Ośka, Apanaczi, Roztrzapek, Olo z pastorałkami we własnej interpretacji. Przybył też nieodzowny św. Mikołaj rozdając (jak zawsze) grzecznym Ondraszkom kalendarze-sklerotniki i drobne upominki, okraszone okolicznościową wierszowaną zagadką. W chwili zadumy wspomnieliśmy sylwetkę niedawno zmarłego śp. K.Sumery. Złożyliśmy też urodzinowe życzenia grudniowym solenizantom.

Nasza Wigilijka ma również część przeznaczoną dla gościa specjalnego. Tym razem w tej roli wystąpiły Roztrzapek i Apanaczi w prezentacji poświęconej wspomnieniom z tegorocznego klubowego rajdu rowerowego Greenway Jizera z Karkonoszy do Pragi.

I tak wesoło nam czas upłynął w przedświątecznej atmosferze i rozstaliśmy się życząc następnego spotkania, które jak wiemy odbędzie się już pierwszego dnia Nowego Roku.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - "Rechtór"]

 

Rechtór -Zbyś