Dzień ”Roztrzapka” (2)

Roztrzapek

20.09.2015

Sierpień minął, a ja jeszcze nie sprawdziłam fizycznie przygotowanej przeze mnie wycieczki rowerowej do Ochab. Dwudziestego września ucieszyłam się bardzo widząc na rynku w miejscu zbiórki tylu sympatycznych turystów kolarzy. Dzień był pogodny i słoneczny. Na metę wycieczki wyznaczyłam Tradycyjną Zagrodę Rolną.

Skansen Ochaby to największe na południu Polski muzeum zabytków z gospodarstw rolnych, rybackich oraz wszelkiego rodzaju urządzeń i sprzętu domowego z różnych okresów historii. Odrębną kolekcję stanowią zabytkowe samochody i inne pojazdy. Eksponaty znajdują się w tradycyjnej wiejskiej zagrodzie złożonej ze stajni z wozownią, stodoły, chaty, wiatraka i wiaty.

Trasa na ogół wydawała się prosta, ale taką nie była. Chciałam, aby w poszczególnych miejscach – zakamarkach, koledzy i koleżanki nie wiedzieli, gdzie dalej jechać. I to mi się udało. Jechaliśmy przez Osiedle Bobrek – Wschód, gdzie mieszkam razem z Piotrem, następnie przez Zamarski i żółtym szlakiem rowerowym do Kostkowic, Dębowca i Ochab.

Zapraszam na wycieczkę w przyszłym roku.