Zebranie sprawozdawcze, rozstrzygnięcie konkursów sezonu 2014

Zarząd Klubu

23.01.2015

Styczeń w PTTK jest okresem podsumowań dokonań poprzedniego sezonu. Robią to żeglarze, narciarze, przewodnicy i oczywiście kolarze. Od kilku lat w tym celu korzystamy z gościnnej sali SM Cieszynianka, gdzie w ten piątkowy wieczór zebrało się sporo Ondraszków oraz sympatyków (łącznie ponad 50 osób). Oddział PTTK reprezentował jego prezes J. Tyczkowski, przybyła też delegacja Towarzystwa Rowerowego ”Olza” przy PTTS-ie w RCZ. oraz B. Tyrna reprezentująca portal internetowy Ziemi Cieszyńskiej. Wzorem lat ubiegłych prowadzenie spotkania powierzyliśmy płci pięknej. Przewodniczącym została jednogłośnie wybrana A. Wlach - ”Czorno”.

Zgodnie z programem zaczęliśmy od sprawozdań. Ze sprawozdania prezesa wynikało, że klub ma za sobą kolejny sezon prężnego działania. Odbyło się 30 zaplanowanych bliższych i dalszych rowerowych wypraw w trakcie których poznawaliśmy Ziemię Cieszyńską po obu stronach Olzy, Jurę Krakowsko-Częstochowską na zlocie przodowników turystyki kolarskiej, okolice Tarnowskich Gór na zlocie O/PTTK województwa śląskiego, Morawy oraz odległą i tajemniczą Finlandię na zorganizowanych obozach kolarskich. Pojedynczo nasi członkowie przemierzali wzdłuż i wszerz całą Polskę, a także uczestniczyli w zawodach sportowych rowerowego maratonu. W tych wydarzeniach wzięło udział łącznie 575 członków i sympatyków klubu.

Na otwarciu sezonu zaszczytu pasowania na Ondraszka dostąpili państwo Pawliczkowie Krystyna - „Druhna” i Ryszard - „Długi”. Z powodzeniem Ondraszki startowały w konkursie fotograficznym klubu PTTK „Start” prace familii Pawlików zostały wyróżnione dyplomami.

Z pozostałych działań warto zaznaczyć, że na bazie rowerowej wyprawy na Krym przygotowano multimedialną prezentację „Krym – gdzie góry łącza się z morzem” która była z dużym powodzeniem 8-krotnie przedstawiana po obu stronach granicy. W prezentacji „Alapala” recytowała „Sonety krymskie” wieszcza Adama, który prawie 200 lat temu też zwiedzał miejsca w których byliśmy.

Ondraszek był też gospodarzem dorocznego spotkania aktywu turystyki kolarskiej województwa śląskiego w Cierlicku, które zostało bardzo wysoko ocenione przez jego uczestników.

Następnie kolejno wysłuchaliśmy sprawozdań skarbnika, komisji rewizyjnej oraz szefa TRW. Wręczenia zdobytych odznak turystyki kwalifikowanej dokonał J. Tyczkowski. Warto zaznaczyć, żeL. Szurman - „Wędrowniczek” przemierzył na rowerze ok. 5500 km zdobywając kilka odznak kolarskich za jednym razem. Na wniosek klubu Oddział PTTK „Beskid Śląski” przyznał dyplomy za wybitne zasługi w roku sprawozdawczym. Otrzymali je z rąk prezesa O/PTTK L. Szurman - „Wędrowniczek” orazK. Szewczyk - „Gwarek” za swoje wyjątkowe kolarskie dokonania. W dalszej części spotkania sędziowie konkursów przedstawili wyniki zmagań.

Konkurs na najaktywniejszego turystę-kolarza 48 sezonu

 1. miejsce Leszek Szurman - „Wędrowniczek” – 155 pkt
 2. miejsce Jarosław Rezmer - „Bystry” – 132 pkt
 3. miejsce Zbigniew Pawlik - „Rechtór” – 117 pkt
 4. miejsce Beata Szarzec - „Szykowno” – 105 pkt
 5. miejsce Jadwiga Rezmer - „Ośka”

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs "Długodystansowca sezonu 2014"

kategoria Panie

 1. miejsce Beata Szarzec - „Szykowno” – 2259 km
 2. miejsce Kazimiera Hansel – 2245 km
 3. miejsce Jadwiga Rezmer – 1315 km
 4. miejsce Barbara Nowak - „Baska” – 1042 km
 5. miejsce Alicja Wlach - „Czorno” – 1009 km

kategoria Panowie - seniorzy

 1. miejsce Andrzej Nowak - „Ziołowy” – 4447 km
 2. miejsce Kazimierz Szewczyk - „Gwarek” – 2926 km
 3. miejsce Jan Stasik - „Proszejaciebie” – 2724 km
 4. miejsce Henryk Hansel – 2242 km
 5. miejsce Leszek Nowak - „Przypon” – 2176 km

kategoria Panowie- juniorzy

 1. miejsce Andrzej Warpechowski - „Maratończyk” – 12926 km!!!
 2. miejsce Leszek Szurman - „Wędrowniczek” – 6673 km
 3. miejsce Piotr Hamera - „Paparazzi” – 2176 km
 4. miejsce Jarosław Rezmer - „Bystry” – 1710 km
 5. miejsce Zbigniew Pawlik - „Rechtór” – 1572 km

Po zsumowaniu przejechanych kilometrów okazało się, że łącznie przejechaliśmy przeszło 50107 km!!!Zgodnie z zasadami regulaminu wymienionych uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W dyskusji pochylono się nad propozycją ustanowienia specjalnej statuetki jubileuszowej „50 na 50” do zdobycia na zbliżające się Złote Gody Ondraszka. Po przegłosowanej poprawce przyjęto jej regulamin. Ostatnim bardzo sympatycznym punktem programu była multimedialna prezentacja wydarzeń ubiegłorocznego sezonu, którą przygotował „Paparazzi” na podstawie zdjęć ilustrujących kronikę w naszym internetowym oknie.

Tak bogaty program udało się zrealizować i zakończyć w zapowiadanej porze, w czym wielka zasługa prowadzących oraz zdyscyplinowania zebranych. Teraz… pozostaje tylko czekać na wiosnę i zapowiadane w programie atrakcje.

[GALERIA ZDJĘĆ]