Zakończenie sezonu „Niewiadomogdzie”

Bystry

12.10.2014

Wszystko co dobre ma swój kres. Także i nasz "Ondraszkowy" sezon rowerowy, a przynajmniej ten oficjalny. Wobec tego 12. października Ondraszki i sympatycy turystyki rowerowej spotkali się na cieszyńskim Rynku, aby wspólnie odbyć ostatnią wycieczkę sezonu. Impreza miała mieć charakter spotkania towarzyskiego i z tego też powodu nie zaplanowaliśmy jakiejś trasy prowadzącej daleko od Cieszyna. Nasza trasa prowadziła głównie ulicami miasta - ideą było przejechanie przez wszystkie cieszyńskie ronda - i tutaj pamięć mnie zawiodła. Zapomniałem o rondzie koło "skarbówki".

Następnie przez Marklowice, ul. Akacjową, Szkolną, Wrzosów, Parchów dojechaliśmy do ul. Łanowej, która doprowadziła nas do ul. Majowej. Potem Frysztacką do Kościelnej, przez Pikiety, Pszeniczną, Przepilińskiego, Kajzara, Kościuszki, Stawową, Bielską i Sienną na metę do baru "Kaskada". Uczestnicy, w liczbie 45 osób, mieli możliwość wykazać się zdobytą w ciągu sezonu kondycją.

Myślę, że trasa była dosyć wymagająca nawet dla tych, którzy solidnie przepracowali cały sezon. Na mecie czekały już na nas kiełbaski z grilla oraz ciepła herbata. Pobyt na świeżym powietrzu uprzyjemniali nam zaproszeni przez Basię gitarzyści: Józek i Andrzej z zaprzyjaźnionej grupy górskiej. W tej szczególnej oprawie przypadł mi zaszczytny obowiązek wręczenia Andrzejowi "Ziołowemu" legitymacji przodownika turystyki kolarskiej, a Frankowi Niedzielanowi odznaki "25 lat w PTTK". Oczywiście zostały spisane stany kilometrów z liczników uczestników konkursu na "Długodystansowca sezonu".

Spędziliśmy miłe popołudnie w gronie przyjaciół i znajomych. Zaszczycił nas udziałem w imprezie Grzesiu "Dzięcioł". Do zobaczenia w nowym sezonie, może już 01.01.2015?