Otwarcie sezonu Oddziału PTTK Wisła Kamienny

Rechtór

1.05.2014

W ten piękny majowy dzień Cieszyn poważnie się wyludnił. Gdzie wszyscy poszli? Oczywiście do Wisły Kamienny, gdzie w bacówce Oddział PTTK otwierał kolejny sezon turystyczny. Członkowie oddziałowych klubów i kół, spora grupa Beskidzioków zza Olzy oraz członkowie oddziału PTTK z Bielska–Białej różnymi drogami dotarli do naszego PTTK-owskiego schronu, aby się spotkać, pogwarzyć, powspominać to co było i ułożyć plan, na otwierający się właśnie sezon. Był też i dodatkowy powód, wręczenie zdobytych i nadanych wyróżnień.

Ondraszki również dotarły tam różnymi drogami, lecz tym razem w większości piechotą. Z rowerem nie rozstali się tylko Śmig oraz Maratończyk, gdyż wjechali aż na szczyt Kamiennego. Rechtór, Afi oraz Apanaczi, wybrali się tym razem pieszym szlakiem z Brennej–Leśnicy.

Na miejscu było gwarno i wesoło, bo zebrało się ok. 200 osób. W samo południe przystąpiono do wręczania wyróżnień. Z Ondraszków Odznakę 25 lat w PTTK zdobyli i odebrali: Baśka, Skryba, Śmig, Afi, Panek, Apanaczi, a zaocznie: Kropelka, Drobniok, R. Swierczek oraz A. Heglasz, natomiast Śląską Honorową Odznakę PTTK otrzymał Rechtór. Odznaki wręczał prezes Oddzialu PTTK J. Tyczkowski.

Późnym popołudniem w dodatkowym towarzystwie Czornej i Unisono wróciliśmy do Brennej przez Orłową zamykając pętlę tej wyprawy. A rodzinka p. Nowaków miała dodatkowy powód do radości, właśnie tutaj się dowiedzieli, że zostali powtórnymi dziadkami.