Zebranie sprawozdawcze za sezon 2010

Rechtór

4.02.2011

Tym razem postanowiliśmy nie eksperymentować i jak w roku ubiegłym spotkaliśmy się znów w sali Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka”. Prezes klubu „Rechtór” powitał licznie zebranych, w tym gości z klubu „Przerzutka” z Zebrzydowic oraz z PTTSu. w RCZ. Prowadzenie obradom tak jak w roku ubiegłym przekazano w ręce naszych pań: Barbary Toman, Jadwigi Gracyasz oraz Maryli Biłko-Holisz, co dało nam gwarancję sprawnego przebiegu zebrania i zakończenia go przewidzianym czasie.

Realizując porządek obrad sprawozdanie przedstawił prezes klubu, następnie uczynił to skarbnik oraz przedstawiciel Komisji Rewizyjnej. Według złożonych sprawozdań zakończony sezon był dla Ondraszka obfity w dobre wydarzenia, a założony program został prawie w całości zrealizowany. Odbyły się 44 wycieczki kolarskie, 3 wielodniowe obozy, jedna impreza sportowa, 13 wypraw górskich, wystawa, dwie prelekcje i dwa spotkania integracyjne. W wycieczkach wzięło udział ok. 633 „ondraszków” i ok. 300 sympatyków jazdy „na kole”. Klub liczy ogółem 64 osoby.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było wręczenie zdobytych odznak oraz nagród w naszych konkursach. W konkursie na „Najktywniejszego turystę-kolarza 44. sezonu zwyciężyli:

  1. Andrzej Warpechowski - 238 pkt,
  2. Beata Szarzec - 175 pkt,
  3. Jarosław Rezmer - 162 pkt,
  4. Stanisław Pawlik - 160 pkt,
  5. Jadwiga Gracyasz - 155 pkt,
  6. Zbigniew Pawlik - 124 pkt,

a w kategorii młodzieżowej:

  1. Michał Gracyasz - 32 pkt,
  2. Justyna Pawlik - 29 pkt.

Powyższe przekazał sędzia konkursowy „Kropelka”, który wręczył nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Trzeba zaznaczyć, że po raz pierwszy wyniki konkursu były opracowane na wyłącznie elektronicznej formie zbierania danych dzięki wykorzystaniu programu rejestracji autorstwa Adama Kłodowskiego naszego webmastera strony internetowej.

Następnie głos zabrał „Bystry” - sędzia konkursu na „Długodystansowca sezonu”. Okazało się, łącznie w 44. sezonie przejechaliśmy 48.760,39km z czego 1/4 przypadła na „Maratończyka” Andrzeja Warpechowskiego przejechał aż 11.406km! Jak widać „Maratończyk” został bezapelacyjnym zwycięzcą w obu konkursach, tym samym zostało udowodnione, że ksywka jaka mu została nadana w trakcie ubiegłorocznych chrzcin była jak najbardziej zasłużona. W dalszej kolejności uplasowali się: Stanisław Pawlik (6537km), Henryk Moskała (5679km) Andrzej Nowak ”Ziołowy” (4471km), Jan Stasik (3461 km). W kategorii pań na najwyższym podium tak jak w roku ubiegłym stanęła Beata Szarzec „Szykowno” (3129km), a w dalszej kolejności Jadwiga Gracyasz „Ośka” (1290 km), Alicja Wlach (1073km) i Basia Nowak „Baśka” (966 km). Należy zaznaczyć, że pokonane dystanse w stosunku do konkursu z poprzedniego sezonu uległy znacznemu wydłużeniu. Aż strach myśleć do czego dojdziemy!

Szef referatu weryfikacyjnego odznak kolarskich – „Skryba” również złożył sprawozdanie i przekazał zdobyte w sezonie odznaki. Pełny wykaz zdobywców znajduje się w zakładce TRW. Ożywioną dyskusję wywołały zaproponowane zmiany punktacji w regulaminie na najaktywniejszego turystę-kolarza klubu. Propozycja miała swoich gorących zwolenników i przeciwników jednak głosowanie wykazało, że zmiany wejdą w życie. Odświeżyliśmy również wspomnienia na podstawie multimedialnej prezentacji zdjęć z dużych i małych wypraw 44. sezonu. Na zakończenie rozdano kalendarze z propozycjami na nadchodzący – jubileuszowy 45. sezon działalności klubu życząc sobie aby był równie udany.