Wigilijka z Ondraszkiem 2010

Rechtór

19.12.2010

Przybieżeli na Wałową Ondraszki... tak parafrazując słowa znanej kolędy można by rozpocząć relację z ostatniego już klubowego spotkania. Dzięki staraniom organizatorki tej imprezy Basi Toman i w porozumieniu z Leszkiem Szurmanem tegoroczna wigilijka odbyła się w wyjątkowym miejscu - sali stowarzyszenia „Być Razem” przy ul. Wałowej w Cieszynie. Pięknie ustrojona sala z nieodzowną choinką zapełniła się klubowiczami, sympatykami oraz gośćmi z obu stron Olzy. Pod choinka były też prezenty, w formie klubowych kalendarzy z propozycjami wypraw na następny sezon.

Na początku przełamaliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem pomyślności i zdrowia w przyszłym roku, a Władek Kristen przekazał życzenia od Anieli Kupiec z Nydku. Akompaniament do śpiewanych kolęd zapewniła „Orkiestra Jednego Wieczoru” w składzie Maryla Biłko-Holisz (skrzypce) oraz Genek Klapuch (gitara). Korzystając z wyposażenia sali Dorota Syrokosz podzieliła się ilustrowanymi wspomnieniami ze swojego kilkumiesięcznego pobytu w Brazylii, a zwłaszcza tamtejszymi zwyczajami świątecznymi.

Mieliśmy też okazje powspominać co zdarzyło się na ondraszkowym podwórku w ubiegłym sezonie. W wpominkach pomocna była multimedialna prezentacja zdjęć z różnych wypraw i spotkań począwszy od spotkania rowerowego Ondraszków w pierwszy dzień Nowego Roku a kończąc na ostatniej wycieczce sezonu do Goleszowa. Co się wydarzyło między tymi datami było na gorąco komentowane.

Miłym akcentem wieczoru były również życzenia dla solenizantów: imieninowe dla Basi Toman oraz urodzinowe Józkowi Lizerowi oraz Rechtorowi, który w dokładnie w tym dniu stał się znów starszy o rok. Należy jeszcze dodać, że o „sprawy ciała” z dobrym skutkiem zadbało szefostwo miejscowej stołówki serwując smaczne potrawy.

...Cicha noc, święta noc... popłynęła kolęda, a z nią życzenia oby wszystkie kolejne dni Nowego 2011 Roku były dla nas pomyślne. Jestem przekonany, że wyjątkowa atmosfera tego niecodziennego spotkania na długo pozostanie w pamięci obecnych.