Wigilijka z Ondraszkiem - 2006

Rechtór

10.12.2006

Już tradycją się stało, że co roku składamy sobie życzenia świąteczne w innym miejscu. Tym razem miejscem tego podniosłego wydarzenia była jeszcze pachnąca nowością sala hotelu "Gościniec" MOSiR w Cieszynie. W specjalnie udekorowanej sali, pod choinką zebrało się ok. 40 Ondraszków,sympatyków klubu a także gości z PTTS-u z Czech.

Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń a także, aby nadchodzący rok był pełen tylko dobrych wydarzeń dla nas i dla klubu. Przy świątecznej potrawie, czyli rybce z sałatką i domowych wypiekach klubowych koleżanek dzieliliśmy się wspomnieniami z dawnych wieczorów wigilijnych oraz tradycji z nim związanych. Senior spotkania p. Lucjan Jurys wzruszająco opowiedział o wigiljach swojego dzieciństwa, a cały wieczór został bogato okraszony kolędami śpiewanymi przy akomaniamencie ustnej harmonijki, która w rękach Kazia Szewczyka z powodzeniem zastąpiła całą orkiestrę.

"Gwoździem wieczoru" był żywiołowy występ zespołu "Kończanki" z Kończyc Małych. Dzieci przyjechały jak chce tradycja świąteczna z gwiazdą oraz zaprezentowały ciekawy okolicznościowy program. Zespołowi szefowała dobrze nam już znana nieoceniona p. Joanna Nowak - dyrygent, choreograf i akompaniator w jednej osobie. Na zakończenie dzieci w nagrodę obrały naszą choinkę ze specjalnie przygotowanych słodyczy oraz ozdóbek. To nastrojowe spotkanie wprowadziło wszystkich w bliski już czas pachnący choinką i świętami, na który pewnie wszyscy z utęsknieniem czekają.