Beskid Żywiecki - Hala Miziowa

Rechtór

17 - 19.09.2004

Na tegoroczną trasę z cyklu "korzystajmy ze zniżek PTTK" wyruszyli: 2xAndrzej-Słota-Jędruś i Nowak-Skryba, 2xBasia Nowak i Toman, 2xPawliki-Rechtór-Zbyś i Alicja-Alapala, Irena Dzikowska-Kociak, Jadwiga Gracyasz-Wisienka, sympatyk klubu-Jasio Cichy oraz wysokogórski piesek Nowaków-Kutia. W tym doborowym składzie wyruszyliśmy z Sopotni Wlk. na Pilsko.

Po 3 godz. przywitało nas nowe schronisko na Hali Miziowej. Standard schroniska bardzo wysoki, przypominający hotel lecz w moim odczuciu gdzieś między tymi wykafelkowanymi pomieszczeniami i dywanami zagubił się specyficzny klimat schorniska, który tak lubię. Ma to również swoje odzwierciedlenie w cenach, więc nic dziwnego, że było prawie puste.

Już bez ciężkich plecaków zdobyliśmy tego dnia Pilsko - 1557m.n.p.m Ze szczytu widok był rewelacyjny - z jednej strony wszystkie góry z Czantorią, Stożkiem i Czeskimi Beskidami włącznie, a z drugiej zębate szczyty Tatr, Orawskiej Magury i Fatry. królowa Beskidu Wysokiego Babia Góra 1725m.n.p.m. z tej perspektywy wyglądała imponująco.

Wieczorem przy ognisku i kiełbaskach długo snuliśmy wspomnienia z ondraszkowych wypraw. Następnego dnia przy wspaniałej pogodzie brodząc w borowinach i potykając się o grzyby przeszliśmy przez Palenicę, Halę Rysiankę i Lipowską na szczyt Romanki, cały czas podziwiając zachwycające panoramy. wyprawa bardzo udana, na trasie padły już propozycje na następny sezon. Jakie - wkrótce się dowiecie.