"Rowerem do Europy" - trasa Wisła-Gdańsk

Roztrzapek

1 - 17.05.2004

1-go Maja w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej rozpoczął się Rajd Wisły - "Rowerem do Europy", którego inicjatorką była pani Senator RP Grażyna Staniszewska. Trasa biegła od Wisły do Gdańska od 1 - 17.05.2004 r. Trasa obejmowała 16 etapów, gdzie pokonywaliśmy od 50 do 100 km dziennie. Władze każdego województwa, przez które przejeżdżaliśmy, podpisywały certyfikaty dotyczące utworzenia wiślańskiej drogi rowerowej.

Imprezie nazwanej "Rowerem do Europy" towarzyszył Konkurs Europejski dotyczący zagospodarowania turystycznego regionu, przez który przejeżdżaliśmy. W rajdzie uczestniczyło 200 osób, przede wszystkim z terenu Podbeskidzia. Najstarszy uczestnik miał 79 lat!, najmłodszy 12 lat, jechało z nami małżeństwo, które razem miało 150 lat oraz rodzina z psem w koszyku.

Turystyczny Klub Kolarski "Ondraszek" reprezentowali: Leszek Porębski - kierownik grupy nr 7, Wanda Porębska, Barbara Nowak, Andrzej Nowak, Barbara Toman, Piotr Holisz, Maria Biłko-Holisz, Zbigniew Pawlik. W naszej grupie był także Władysław Chromiec z Cieszyna, Józef Salecki z Goleszowa oraz Alena Faberowa z Czeskiej Republiki. Ktoś zapytał, czy nie nudziło Ci się tak jechać i jechać w deszczu, pod wiatr, piaszczystą czy dziurawą drogą (asfaltowe drogi także były na naszej trasie). Odpowiedź brzmi nie!. Jeżeli był sprawny rower i dobra kondycja to śmiało można było jechać. Poziom adrealiny wzrasta - pokonując swoją słabość próbując dorównać innym. Po za tym najwięcej można zobaczyć na rowerze, niesamowicie się dotlenić i wzmocnić swój organizm.

Była to wspaniała przygoda na rowerze, której każdemu życzę.