Z rodziną na turystycznych szlakach - rozstrzygnięcie konkursu

Rechtór

6.03.2012

Dnia 22.02.2012 o godz. 1600 w sali wystawowej Biblioteki Miejskiej odbył się wernisaż konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Oddział PTTK w Cieszynie w 2011r. Konkurs miał tytuł "Z rodzina na turystycznych szlakach". Zgłoszono około 50 prac a tematykę zdominowały góry i... rower. Rower za sprawą uczestników z naszego Ondraszka, gdyż w konkursowe szranki postanowili stanąć: Piotr Hamera oraz 4/5 rodziny Pawlików.

Komisarzem wystawy był organizator konkursu Andrzej Kowol, który jednocześnie niedawno założył przy naszym oddziale PTTK turystyczne koło fotograficzne. W pracach jury między innymi brali udział obecni na wystawie: Jacek Góralik z CTF (Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne) oraz Marysia Czyż i Henryk Więzik z Oddziału PTTK w Cieszynie. Na wystawę z lekkim opóźnieniem przyszedł również i Mieczysław Szczurek - Burmistrz miasta Cieszyna. Oprawę oraz drobny poczęstunek zapewniła Biblioteka Miejska.

Jak stwierdzono na wstępie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom i ocena poszczególnych zdjęć zapadała po burzliwej dyskusji jury. Do rękoczynów jednak podobno nie dochodziło. Według mojej oceny zdjęcia faktycznie były bardzo ciekawe, a uroku dodawały im niekiedy bardzo dowcipne tytuły. Zdjęcia oceniano w dwóch kategoriach: dorosłej i młodzieżowej. Z zadowoleniem stwierdzam, że i prace ondraszków oceniono dosyć wysoko. I tak:

  • Janina Pawlik zajęła II miejsce,
  • Alicja Pawlik oraz Piotr Hamera zdobyli wyróżnienie,
  • praca Justyny Pawlik została wyróżniona specjalnie.

Dzięki sponsorom wyróżnieni otrzymali cenne nagrody (m.in. sprzęt AGD). Komisarz obiecał, że konkursy fotograficzne bedą ogłaszane cyklicznie a po całej ich serii zostanie zorganizowana wystawa zdjęć wyróżnionych. Myślę, że jest to inicjatywa, którą warto popierać i gorąco zachęcam do udziału w przyszłych edycjach.