Najaktywniejszy turysta kolarz sezonu (2010)

Administrator

14.03.2010

 

Mając na uwadze uciążliwości w wypełnianiu rejestru wycieczek, który jest podstawą do oceny jury konkursu, na wniosek klubowiczów zarząd postanowił nieco zmienić zasady owego rejestru. Od tego sezonu do dyspozycji klubowiczów zostaje oddany elektroniczny rejestr wycieczek dostępny na naszej stronie po zalogowaniu się. Dzięki temu, każdy klubowicz będzie mógł na bieżąco śledzić swoją liczbę punktów. Po każdej odbytej wycieczce, spełniającej wymogi konkursu na najaktywniejszego turystę kolarza sezonu, należy zdecydować, kto z uczestników wypełni formularz na stronie internetowej. Aby uniknąć duplikowania wpisów, przed dodaniem wpisu sprawdź na swojej liście czy wpis nie został już dodany przez innego uczestnika wycieczki. Po dodaniu wycieczki do rejestru przez jednego z uczestników, wszyscy pozostali uczestnicy wycieczki należący do klubu zobacza wycieczkę na swojej liście wypraw, wraz z przysługującymi punktami przy nazwisku każdego z klubowiczów. Każdy z uczestników wycieczki ma opcję edycji opisu wycieczki oraz modyfikacji listy uczestników. Możliwość edycji wycieczki zostaje zablokowana po zweryfikowaniu wycieczki. Wyczieczki zweryfikowane oznaczane są za pomocą haczyka w przypadku akceptacji lub krzyżyka w przypadku odrzucenia wycieczki.
Aby uzyskać dostęp do systemu rejestracji wycieczek należy wysłać maila do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. serwisu, podając swoje imię, nazwisko i ondraszkową ksywkę (gdy ktoś posiada). Po otrzymaniu swojego loginu i hasła, można już przystąpić do zapoznania się z serwisem. Aby się zalogować należy na głownej stronie (Wstęp) odszukać panel logowania na dole po lewej stronie. Przy wpisywaniu loginu i hasła trzeba zwrócić uwagę na wielkość znaków, gdyż są one rozróżniane.Mając na uwadze uciążliwości w wypełnianiu rejestru wycieczek, który jest podstawą do oceny jury konkursu, na wniosek klubowiczów zarząd postanowił nieco zmienić zasady owego rejestru. Od tego sezonu do dyspozycji klubowiczów zostaje oddany elektroniczny rejestr wycieczek dostępny na naszej stronie po zalogowaniu się. Dzięki temu, każdy klubowicz będzie mógł na bieżąco śledzić swoją liczbę punktów. Po każdej odbytej wycieczce, spełniającej wymogi konkursu na najaktywniejszego turystę kolarza sezonu, należy zdecydować, kto z uczestników wypełni formularz na stronie internetowej. Aby uniknąć duplikowania wpisów, przed dodaniem wpisu sprawdź na swojej liście czy wpis nie został już dodany przez innego uczestnika wycieczki. Po dodaniu wycieczki do rejestru przez jednego z uczestników, wszyscy pozostali uczestnicy wycieczki należący do klubu zobacza wycieczkę na swojej liście wypraw, wraz z przysługującymi punktami przy nazwisku każdego z klubowiczów. Każdy z uczestników wycieczki ma opcję edycji opisu wycieczki oraz modyfikacji listy uczestników. Możliwość edycji wycieczki zostaje zablokowana po zweryfikowaniu wycieczki. Wyczieczki zweryfikowane oznaczane są za pomocą haczyka w przypadku akceptacji lub krzyżyka w przypadku odrzucenia wycieczki.

 

Po zalogowaniu w miejscu panelu logowania pojawi się panel zatytuowany "Sekcja prywatna" z odnośnikiem do rejestru wycieczek konkursu na najaktywniejszego turystę sezonu. Po kliknięciu odnośnika, pojawi się wykaz wycieczek zalogowanego użytkownika, wraz z podsumowaniem zgromadzonych w konkursie punktów. Aby dodać wycieczkę należy kliknąć na ikonę kartki z plusem na pasku tytułowym sekcji.

 

Pojawi się wtedy formularz w którym wpisujemy krótki tytuł wycieczki, punkty pośrednie trasy, wybieramy prowadzącego oraz uczestników z pośród klubowiczów. Na koniec wpisujemy ilość uczestników z poza klubu i klikamy zapisz. W tym momencie wycieczka zostanie dodana do rejestru i będzie dostepna dla wszystkich uczestników tej wycieczki i komisji konkursowej. Punkty należne za wycieczkę są obliczane automatycznie. Dopuki wycieczka nie zostanie zweryfikowana pozytywnie, punkty za nią są naliczane jako "punkty do zweryfikowania". Po pozytywnym zweryfikowaniu, punkty te są pokazywane jako "punkty już zweryfikowane".

 

Korzystając z ikon z prawej strony wpisu wycieczki można edytować wpis, lub otworzyć w nowym oknie wersję do wydruku. Aby ujrzeć wersję do druku wszystkich wpisów należy wybrać ikonę drukarki z paska tytułowego na górze strony. Jurorzy konkursu dodatkowo mają do dyspozycji przyciski pozwalające na akceptację i odrzucenie wycieczki, oraz przycisk pozwalający na zmianę stanu na oczekujący (aby umożliwić edycję wpisu uczestnikom wycieczki w razie potrzeby).

Juror po kliknięciu opcji zmiany statusu wycieczki na "zaakceptowana" lub "odrzucona" zobaczy okienko pozwalające na wpisanie uzasadnienia decyzji. Uzasadnienie to będzie widoczne dla osób biorących udział w wycieczce. W przypadku chęci edycji uzasadnienia wystarczy jeszcze raz kliknąć ikonkę zmiany statusu.